×
×

Jak dobrać odpowiednie pierścienie centrujące do felg?

2022-10-12
Masz już upatrzone wymarzone felgi, ale nie do końca pasują do Twojego samochodu? Z pomocą przychodzą pierścienie centrujące. Zdradzimy, czy pierścienie centrujące są bezpieczne, a także jak dobrać je do indywidualnych potrzeb montażu. Przeczytaj i sprawdź!
Jak dobrać odpowiednie pierścienie centrujące do felg?

Masz już upatrzone wymarzone felgi, ale nie do końca pasują do Twojego samochodu? Z pomocą przychodzą pierścienie centrujące. Zdradzimy, czy pierścienie centrujące są bezpieczne, a także jak dobrać je do indywidualnych potrzeb montażu. Przeczytaj i sprawdź!

Pierścienie centrujące - do czego służą?

Przyczyną popularyzacji wykorzystania pierścieni centrujących jest fakt, że producenci felg samochodowych nie kierują się jednym, uniwersalnym rozmiarem otworu na piastę. Oznacza to, że nie ma jednego rozwiązania i jedna, wybrana felga nie będzie pasować do wszystkich modeli samochodu. W przypadku, w którym planujesz wymienić felgi, ale nie chcesz decydować się na produkty od producenta pojazdu - pierścienie centrujące do felg pomogą w dopasowaniu nowych felg innej marki.

Czy pierścienie centrujące są bezpieczne?

Zanim dowiesz się, jak dobrać pierścienie centrujące do felg samochodowych, w pierwszej kolejności sprawdź, czym tak naprawdę są te akcesoria i czy ich montaż jest w ogóle bezpieczny. Pierścienie centrujące to specjalne, solidne poręczne, które po montażu znajdują się między felgą a piasta koła. Ich zadaniem jest poprawa dopasowania i stabilizacji wybranej felgi do auta.

Pierścienie centrujące montuje się tak, aby ich zewnętrzna część wypełniła otwór w feldze, a wewnętrzna znajdowała się w piaście. Prawidłowy montaż felgi na piaście w znacznym stopniu poprawia jej stabilizację i podnosi bezpieczeństwo podczas jazdy. Poza samym pierścieniem niezwykle ważny jest również dobór solidnych kompatybilnych śrub, ponieważ to one są odpowiedzialne za utrzymanie felgi na piaście.

Jak dobrać pierścienie centrujące?

To, jakie pierścienie centrujące będą odpowiednie, jest uzależnione od średnicy piasty koła i średnicy otworów felgi. Pamiętaj:

  • średnica wewnętrzna pierścienia centrującego powinna odpowiadać średnicy piasty koła,
  • średnica zewnętrzna pierścienia centrującego powinna odpowiadać feldze.

Jeżeli masz problem z dopasowaniem felg do modelu swojego auta - zachęcamy do kontaktu. Nasi doradcy pomogą wybrać idealne rozwiązanie i jeśli zajdzie taka konieczność, wskażą, który pierścień centrujący z naszej oferty będzie pasował do felgi i piasty. Jak dobrać pierścień centrujący? Spróbuj zrobić to samodzielnie z podanymi wyżej wskazówkami, lub po prostu zadaj nam pytanie!

Gdzie kupić pierścienie centrujące do felg aluminiowych i stalowych?

W naszej ofercie znajdziesz nie tylko felgi aluminiowe i felgi samochodowe wykonane z innych materiałów (np. stalowe), ale również wizualnie dopasowane do nich pierścienie centrujące. Jedyną różnicą, która odróżnia pierścienie aluminiowe od pierścieni do felg stalowych, jest materiał, z którego zostały wykonane. Pierścienie centrujące do alufelg są wykonane z lekkich metali. Z kolei pierścienie ze stali nie muszą być tak estetyczne, jak opisane pierścienie do felg aluminiowych. Wynika to z faktu, że po montażu są w zasadzie niewidoczne, przez co estetyka ich wykonania nie jest tak istotna.

Czy pierścienie centrujące są potrzebne? W przypadku zakupu nowych felg są po prostu niezbędne! Zapobiegają bowiem występującym drganiom felgi podczas jazdy, a nawet jej odpadnięciu w trakcie jazdy, co może mieć fatalne skutki!

Jeżeli zastanawiasz się jaki pierścień centrujący dopasować do felg z naszej oferty. Zachęcamy do kontaktu! Sprawdź również inne akcesoria do felg renomowanych produktów!

Zaufane Opinie IdoSell
4.80 / 5.00 1172 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2024-01-31
Brawo!!!wszystko ok.
2024-01-12
Szybko,sprawnie i dobrze
pixelpixelpixelpixel