×
×

Felgi kute Cforged

Ilość produktów: 10
CForged

CForged – kute felgi – zamów online

CForged to ekskluzywne, kute felgi aluminiowe, które wyróżnia metoda ich wyprodukowania, czyli proces kucia. Kucie to obróbka plastyczna metalu polegająca na jego odkształcaniu za pomocą uderzeń lub nacisku. Technologia kucia zastosowana do produkcji felg pozwala uzyskać lekkie, wytrzymałe i wyjątkowo sztywne obręcze. Nie inaczej jest z felgami sygnowanymi marką CForged – to elitarna klasa kutych obręczy o najwyższych parametrach użytkowych.

Moc i lekkość – jak powstają kute felgi?

Felgi kute CForged wykonywane są z litego aluminium. Kształtowanie felgi zaczyna się od solidnego kawałka aluminiowego stopu i wysokiej temperatury, w jakiej jest podgrzewany. Następnie pod ogromnym ciśnieniem prasy wykuwają materiał do kształtu koła. Sednem tego procesu jest wysoce zagęszczona struktura aluminium – niemożliwa do uzyskania w tradycyjnej technologii odlewania felg. W rezultacie kute felgi to najmocniejsze i najlżejsze koła aluminiowe, jakie można mieć. Nie mają sobie równych – nawet felgi flow forming nie wytrzymują porównania z kutymi. W kute felgi nieprzypadkowo wyposażane są auta koncepcyjne – to obręcze najwyższej próby o gwarantowanej jakości.

Odporny stop aluminiowy

Do produkcji felg CForged używane jest aluminium 6061-T6. Jest to wytrzymały i odporny na korozję stop aluminiowy zawierający także magnez i krzem. Z uwagi na swoje własności mechaniczne stosowany głównie tam, gdzie priorytetem jest bardzo wysoka wytrzymałość (np. w przemyśle lotniczym). Felgi wykute z aluminium 6061-T6 doskonale sprawdzają się w najtrudniejszych warunkach eksploatacyjnych, np. w sporcie motorowym.

Kute felgi aluminiowe CForged – doskonała jakość

Kute felgi CForged to mniejsza masa nieresorowana i wolniej zużywające się elementy zawieszenia. To lepsze prowadzenie samochodu: większe osiągi, dynamika i spalanie. Znacznie wyższa wytrzymałość kół na przeciążenia i uderzenia. CForged to najdoskonalsze obręcze aluminiowe do stosowania z oponami o niskich profilach. Wykorzystywane chętnie przez kierowców rajdowych i wyczynowców, dla których nie ma kompromisów w kwestii jakości i odporności. Średnice felg CForged sięgają 22”, a szerokość jednego z modeli wynosi aż 12”. Dostępny jest także model felgi dwuczęściowej, skręcanej.

Finezyjne wzornictwo

Zalety użycia technologii kucia do wyprodukowania felg aluminiowych, nie ograniczają się tylko do ich wysokiej wytrzymałości i niskiej masy. Zagęszczenie materiału pozwala zaprojektować niezwykle lekkie i wyrafinowane formy. Dlatego też kute felgi CForged to także synonim wzornictwa najwyższej próby – efektownego i niebanalnego, a jednocześnie składającego ukłon w stronę klasycznej elegancji. CForged to felgi poszukiwane przez właścicieli aut luksusowych, którzy wymagają nie tylko jakości, ale wysokich walorów estetycznych i prestiżu.

Sprawdź więcej produktów z kategorii felgi. Przejdź do:

CForged

  Zaufane Opinie IdoSell
  4.81 / 5.00 1274 opinii
  Zaufane Opinie IdoSell
  2024-06-05
  ok
  2024-05-23
  Pełen profesjonalizm
  pixelpixelpixelpixel