×
×

O firmie - Felgeo.pl

Felgeo siedziba

ZREALIZOWANE ZAMÓWIENIA
>1.000.000
OBSŁUŻENI KLIENCI
>600.000
POWIERZCHNIA MAGAZYNOWA
3.600 m2
PRODUKTY W MAGAZYNIE
2.500.000
 
Kwiecień 2023

Poznań Motorshow 2023

Prawie 100 tysięcy odwiedzających Motorshow mogło odwiedzić nasze stoisko z felgami i z... egzemplarzem Porsche 911 RSR. Ale atrakcji było więcej - fetowaliśmy przecież milion obsłużonych zamówień. Z tej okazji były także konkursy z nagrodami, a także gość specjalny z M4K Garage. Do zobaczenia podczas kolejnej edycji!

Luty 2023

Milion zamówień!

27 lutego to dzień, który przyniósł nam zamówienie o wymownym numerze 1 000 000. Dziękujemy Wam i pozostajemy do usług, gotowi na drugi milion!

Styczeń 2023

Automassan 2023 Göteborg

Wystawiamy stoisko na największych targach techniki motoryzacyjnej w Skandynawii. To ważne dla branży wydarzenie trwa aż cztery dni i gromadzi wielu profesjonalistów z całego świata. Z satysfakcją notujemy, iż nasze felgi Seventy9, Carbonado i Wrath budzą żywe zainteresowanie licznych gości.

Wrzesień 2022

Nasz zawodnik mistrzem Polski!

Reprezentant klubu UKS Jedynka Zapasy Kostrzyn nad Odrą startujący pod naszym patronatem zdobył złoty medal w III Jesiennym Pucharze Polski Kadetów w zapasach w stylu klasycznym i został najlepszym zawodnikiem turnieju. Gratulujemy sukcesu!

Wrzesień 2022

Automechanika Frankfurt

Po 4 latach przerwy pandemicznej Automechanika we Frankfurcie nad Menem udowadnia, że nadal jest największym i najważniejszym wydarzeniem na świecie dla branży techniki motoryzacyjnej. Wprawdzie nie pobito rekordu sprzed pandemii, ale i tak 2800 wystawców z 70 krajów i 80 tysięcy gości z całego świata robi wrażenie. Na Automechanice prezentowane są najnowsze trendy i innowacje motoryzacyjne i to tutaj wyznacza się kierunki dla przyszłości branży. Byliśmy tam z naszą marką STIX Automotive Equipment, oferującą wyposażenie warsztatowe i artykuły wulkanizacyjne. Do zobaczenia na kolejnej edycji w 2024 roku!

Maj 2022

Autopromotec Bolonia

29 edycja tego wydarzenia we włoskiej Bolonii to obowiązkowy punkt dla każdego kto chce być na bieżąco z branżą rynku wtórnego w motoryzacji. Na 140 tysiącach metrów kwadratowych wystawiło się ponad 1300 firm z 46 krajów (w tym Felgeo naturalnie), a gości zanotowano ponad 75 tysięcy. Autopromotec to niewątpliwie ważne wydarzenie o dużym zasięgu międzynarodowym. Na naszym stoisku można było zapoznać się z najnowszymi modelami felg Carbonado, Seventy9 i Wrath Wheels, a także zapoznać się z licznymi akcesoriami do felg.

Maj 2022

The Tire Cologne

To największe i najważniejsze targi branży oponiarskiej w Europie, odbywające się co dwa lata w Niemczech w Kolonii. Tegoroczna edycja, zorganizowana po pandemicznej przerwie, zgromadziła 300 wystawców z 35 krajów, a targi odwiedziło 12 tysięcy gości ze 100 krajów. Nas też tam nie zabrakło, tym razem zaprezentowaliśmy felgi aluminiowe – nasze wiodące marki premium: Seventy9 oraz Wrath Wheels.

Luty 2022

Certyfikacja ISO 9001

Priorytetowe traktowanie potrzeb naszych klientów to zasada, którą kierujemy się od początku istnienia firmy. Teraz wchodzimy na wyższy poziom – wdrożony przez nas System Zarządzania Jakością został potwierdzony certyfikatem na zgodność z wymaganiami normy PN-EN ISO 9001:2015. Dzięki temu jakość obsługi klienta i jego satysfakcja będą monitorowane zgodnie ze światowymi standardami.

Czerwiec 2021

750 tysięcy zamówień

Licznik zrealizowanych zamówień przekroczył liczbę 750.000. Już ponad 3/4 miliona razy mieliśmy przyjemność wysłać Wam paczkę i oczywiście nie zamierzamy zwalniać. A dzięki przemyślanym i nieustannym inwestycjom w infrastrukturę informatyczno-logistyczną jesteśmy gotowi na dużo więcej!

Luty 2021

TS Celuloza Kostrzyn

Podejmujemy współpracę z kolejnym miejscowym klubem sportowym – TS Celuloza Kostrzyn. Stajemy się jednym ze strategicznych sponsorów i partnerem na kolejne sezony. TS Celuloza to najważniejszy klub piłkarski w Kostrzynie nad Odrą z tradycjami sięgającymi lat 50. ubiegłego wieku i stale obecny w krajowych rozgrywkach ligowych i pucharowych. Obecnie występuje w klasie okręgowej (grupa Gorzów Wielkopolski) z dużymi szansami na awans do IV ligi.

Styczeń 2021

Znaki towarowe FELGEO.PL rozpoznawalne na terenie UE

Wdrożony plan internacjonalizacji biznesu w ramach projektu „Go to Brand” uzasadnia złożenie wniosków do EUIPO (Urzędu Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej) o objęcie ochroną znaków: CARBONADO, SEVENTY9 oraz STIX.

Grudzień 2020

Znaki towarowe FELGEO.PL pod ochroną

Urząd patentowy RP obejmuje prawną ochroną znaki towarowe naszych marek: FELGEO, STIX, CARBONADO, SEVENETY9.

Czerwiec 2020

Projekt Go to Brand

Stajemy się beneficjentem funduszy europejskich. Celem dofinansowania jest wsparcie wizerunku marki FELGEO.PL na światowych rynkach, a także naszych marek własnych: CARBONADO, SEVENTY9 oraz STIX AUTOMOTIVE EQUIPMENT. Fundusze przyznane są w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój – „Wsparcie MŚP w promocji marek produktowych - Go to Brand”, projekt nr POIR.03.03.03-08-0018/20.

Marzec 2020

Debiut felg Seventy9

Wprowadzamy na rynek kolejną własną markę aluminiowych felg: Seventy9. Obręcze sygnowane logotypem 79 mają przyciągać uwagę oryginalnym i efektownym wzornictwem. Dodatkowo poszczególne modele przygotowaliśmy w różnorodnych wersjach kolorystycznych. Kolekcja felg Seventy9 to ukłon w stronę użytkowników zainteresowanych niestereotypowym udekorowaniem swoich aut, a jednocześnie wymagających perfekcyjnej jakości wykonania i niezawodności.

Luty 2020

Złoty Medal MTP 2020

Międzynarodowe Targi Poznańskie wyróżniają Złotym Medalem TTM 2020 nowy model programatora TPMS – Sensor AID 4.0. Jest to prestiżowa nagroda ekspertów MTP przyznawana za nowoczesne i innowacyjne rozwiązania, potwierdzająca doskonałość produktu.

Luty 2020

Dołączamy do klastra CBTiDP

Centrum Bezpieczeństwa Transportu i Diagnostyki Pojazdów to klaster firm powstały z inicjatywy Przemysłowego Instytutu Motoryzacji w celu prowadzenia badań oraz rozwijania innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie bezpieczeństwa i ekologii transportu. Członkostwo w klastrze daje nam m.in. dostęp do nowoczesnej infrastruktury badawczej (zgodnej ze standardami Euro NCAP) i stwarza możliwość współpracy z ośrodkami naukowo-badawczymi.

Listopad 2019

Pół miliona zamówień!

19 listopada 2019 roku zarejestrowaliśmy zamówienie o numerze 500.000 – oznacza to, że od momentu założenia działalności zrealizowaliśmy ich pół miliona. Notowany gwałtowny wzrost zamówień to nie tylko wynik rozwoju branży, ale przede wszystkim zaufanie jakim nas obdarzyli klienci – dziękujemy Wam!

Wrzesień 2019

I miejsce w konkursie MotoInnowacje 2019

Zajmujemy najwyższe podium w kategorii Wyposażenie Warsztatowe. MotoInnowacje to cykliczny konkurs organizowany przez portal motofocus.pl. Naszym mistrzem jest niezawodny programator TPMS marki Cub Sensor AID 4.0 – zaawansowane narzędzie do obsługi czujników ciśnienia systemu TPMS.

Maj 2019

Autopromotec Bolonia

Bierzemy udział w 28 edycji targów Autopromotec. Te prestiżowe motoryzacyjne targi organizowane są w Bolonii (Włochy) dla producentów maszyn, urządzeń warsztatowych i części zamiennych. Tym razem promowaliśmy naszą markę STIX Automotive Equipment, czyli kompleksowe wyposażenie wulkanizacji i warsztatów. Wystawę odwiedziło ponad 119 tys. gości, a my byliśmy jednym z ponad 1650 wystawców z całego świata.

Luty 2019

Wrath Wheels – felgi dla wymagających

Do oferty Felgeo.pl dołącza brytyjska marka Wrath Wheels, czyli ekskluzywna kolekcja felg wykonanych w technologii Flow Formed. Dzięki tej metodzie powstają lekkie obręcze o ponadprzeciętnej wytrzymałości i finezyjnym wzornictwie. Felgi Wrath Wheels to znakomita propozycja dla klientów kierujących się wysokimi wymaganiami odnośnie estetyki i jakości wyrobu. Oprócz Polski zostajemy dystrybutorem Wrath na kraje wschodniej Europy: Bułgaria, Litwa, Rosja, Rumunia, Serbia, Słowacja, Turcja, Ukraina.

Listopad 2018

Wszystko na czas, więcej towarów „od ręki”

W skład bazy logistyczno-magazynowej spółki wchodzą kolejne dwa obiekty o łącznej powierzchni ponad 2.400 m², plac manewrowy oraz teren pozwalający na kolejne inwestycje w przyszłości.

Czerwiec 2018

Dbamy o ochronę środowiska

W związku z dynamicznym rozwojem działalności w obszarze dostaw i sprzedaży, wdrażamy politykę gospodarowania odpadami – zgodnie z regulacjami dotyczącymi „Bazy danych o produktach i opakowaniach oraz gospodarce odpadami” (BDO – nr 000025441).

Kwiecień 2018

Motor Show / TTM Poznań

Bierzemy udział w największych w Europie Środkowej targach motoryzacyjnych. Na Motor Show nasze stoisko przede wszystkim promuje felgi Carbonado i Stahlmann Räder, natomiast na TTM wystawiamy się pod szyldem Cub z urządzeniami i akcesoriami do obsługi TPMS.

Marzec 2018

Start platformy STIX

„Wszystko dla wulkanizacji” to hasło przewodnie nowej platformy zakupowej, która w założeniu ma służyć przede wszystkim profesjonalnym odbiorcom – serwisom oponiarskim. Wszelkie narzędzia, akcesoria i materiały naprawcze do opon zgrupowane zostały pod adresem www.stix.pl. Ma to ułatwić zarówno proces zakupowy, jak i obsługę rosnącej liczby zamówień od branżowych klientów.

Listopad 2017

Certyfikacja PIMOT

Felgi aluminiowe Carbonado oraz stalowe Stahlmann Räder otrzymują certyfikaty Przemysłowego Instytutu Motoryzacji (nr Z/CW/24/17 oraz Z/CW/23/17) oraz prawo do znaku bezpieczeństwa B28. Wydanie certyfikatów poprzedził szereg testów wytrzymałościowych wykonanych w Laboratorium Badań Symulacyjnych na zgodność z wymaganiami warunków technicznych WT/019/PIMOT/17.

Sierpień 2017

Global Traders staje się Felgeo.pl

Zapada decyzja o przekształceniu spółki cywilnej Global Traders w Felgeo.pl Sp. z o.o. Sp. k. Nowa nazwa firmy nie pozostawia wątpliwości na czym jesteśmy skoncentrowani, wzmacnia i utrwala rozpoznawalność rynkową marki FELGEO. Przy tej okazji opracowano nową maskę sklepu internetowego www.felgeo.pl.

Lipiec 2017

Działalność szkoleniowa

Wpis Felgeo.pl do Rejestru Instytucji Szkoleniowych (numer ewidencyjny 2.08/00078/2017) nadaje nam oficjalne uprawnienia do prowadzenia szkoleń i wydawania certyfikatów. Firma inicjuje cykl szkoleń dla serwisów oponiarskich zainteresowanych podnoszeniem kwalifikacji w zakresie profesjonalnej obsługi systemu TPMS.

Grudzień 2016

Gazele Biznesu

W ramach 17 edycji rankingu najdynamiczniej rozwijających się małych i średnich firm dołączamy do elitarnego klubu Gazel Biznesu.

Październik 2016

RTE Targi Gumy i Opon

RTE Międzynarodowe Targi Opon i Gumy to dobry powód, aby przedstawić branży oponiarskiej naszą ofertę. Na stoisku prezentujemy materiały i przyrządy służące do naprawy opon. Nie zabrakło także naszych felg i oprzyrządowania TPMS firmy Cub.

Wrzesień 2015

15 Targi Inter Cars

Inter Cars to targi części zamiennych, narzędzi i wyposażenia warsztatów. Organizowane na Stadionie Narodowym w Warszawie są jedną z największych w Europie imprez tego typu. Podczas tej edycji prezentujemy urządzenia marki Cub do obsługi TPMS - czujniki ciśnienia, programatory i akcesoria.

Sierpień 2015

UKS4 Kostrzyn

Rozpoczynamy przygodę jako sponsor klubu sportowego UKS Czwórka Kostrzyn – najbardziej utytułowanego dziecięcego klubu w województwie lubuskim. UKS4 prowadzi certyfikowaną przez Polski Związek Piłki Nożnej szkółkę dla dzieci i młodzieży, szkolącą według wytycznych PZPN. O absolwentów Czwórki pytają najlepsze akademie piłkarskie w Polsce.

Wrzesień 2014

Auto Expo Parts, Tires & Service

Programator TPMS Sensor AID Pro zdobywa nagrodę Best Product w konkursie na najlepszy produkt Międzynarodowych Targów Motoryzacyjnych Auto Expo Parts, Tires & Service w Warszawie.

Sierpień 2014

TPMS – system monitorowania ciśnienia w ogumieniu

TPMS w samochodach osobowych staje się coraz powszechniejszy, dlatego też w naszej ofercie pojawiają się kluczowe elementy tego systemu: czujniki ciśnienia i przyrządy do ich obsługi. Stawiamy na rozwiązanie uniwersalne: jeden typ czujnika ciśnienia TPMS możliwy do zastosowania w każdym aucie. Zaczynamy współpracę z firmą CUB Elecparts Inc., która jest jednym ze światowych liderów w tej dziedzinie. Uzyskujemy status generalnego dystrybutora produktów CUB w Polsce. Dostarczamy ich wyroby także do kilku innych krajów europejskich (Białoruś, Bułgaria, Cypr, Grecja i Ukraina). Programator Cub Sensor AID wraz z uniwersalnymi czujnikami Uni-Sensor szybko znajduje uznanie serwisów oponiarskich, którym pozwala obsłużyć praktycznie każdego klienta.

Marzec 2014

Akces do STM

Chcąc posiadać realny wpływ na warunki w jakich działa nasza branża, przystępujemy do Stowarzyszenia Techniki Motoryzacyjnej. Organizacja ta promuje innowacyjną myśl techniczną i reprezentuje firmy działające w branży SKP i wyposażenia warsztatowego. Upowszechnia także zasady etyki w obrocie gospodarczym i zapobiega nieuczciwej konkurencji na motoryzacyjnym rynku. Co ważne, STM jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Wyposażenia Warsztatowego EGEA.

Luty 2014

Ścigamy się w Dubaju

Sponsorujemy polską ekipę Porsche Forch Racing, biorącą udział w 24-godzinnym wyścigu Dubai 2014. Porsche 997 GT3 Cup z logo Felgeo stawia się na mecie z niezłym wynikiem, dającym 13 miejsce w generalnej klasyfikacji.

Styczeń 2014

Keskin Wheels – tuning na poważnie

Z myślą o miłośnikach motosportu włączamy do oferty dobrze znaną na scenie tuningowej niemiecką markę Keskin Wheels. Zostajemy autoryzowanym dystrybutorem Keskina, a słynna seria KT szybko znajduje uznanie i stałe miejsce na polskim rynku. Kolekcja felg KT to obręcze o dynamicznym i sportowym charakterze, dostępne w zróżnicowanym wykończeniu – dla użytkowników stawiających na indywidualizm, szukających wyrazistego i wyjątkowego wzornictwa.

Grudzień 2013

Napędzamy Borbet w Polsce

Nawiązujemy współpracę z firmą Borbet GmbH – światowym liderem w wytwarzaniu felg ze stopów lekkich. Fanom motoryzacji za wiele wyjaśniać nie trzeba… Borbet to firma-symbol, kojarzona na świecie z doskonałą jakością, innowacyjnymi technologiami i pionierskim designem. Ponad 95% produkcji to oryginalne koła OEM dla największych grup motoryzacyjnych, a pozostałe przeznaczone są na rynek wtórny. Wśród licznych osiągnięć firmy jest legendarny model felgi Borbet A – koło które weszło do historii motoryzacji. Tej marki nie mogło u nas zabraknąć, dlatego zostajemy autoryzowanym dystrybutorem i szybko zdobywamy pozycję najważniejszego przedstawiciela firmy Borbet w Polsce. Możemy poszczycić się III wynikiem sprzedaży w skali świata (z wyłączeniem rynków niemieckiego i austriackiego).

Czerwiec 2010

STIX dla wulkanizatorów

Dział produktów dla wulkanizacji "rośnie w siłę" - aby sprostać wymaganiom serwisów oponiarskich powołujemy do życia markę STIX Automotive Equipment, która odtąd sygnuje nasze materiały i narzędzia do naprawy opon. Wulkanizatorzy dzięki temu mają stały dostęp do kompleksowej oferty i sprawdzonych rozwiązań.

Marzec 2010

Felgi aluminiowe CARBONADO

Po felgach stalowych czas na własną markę obręczy ze stopów lekkich. Powstaje marka Carbonado. Chcemy dotrzeć do największej liczby odbiorców, dlatego oferta wyróżnia się szeroką gamą modeli i wersji kolorystycznych. Felgi aluminiowe Carbonado można dopasować praktycznie do każdego pojazdu. Carbonado to także liczne akcesoria montażowe do kół.

Luty 2010

Felgi stalowe STAHLMANN RÄDER

To nasza odpowiedź na rynkowe zapotrzebowanie na podstawowe felgi jakimi są „stalówki”. Marka Stahlmann Räder w założeniu ma oferować wysokiej jakości i w dobrej cenie koła stalowe do aut osobowych oraz busów. Dzięki temu felgi Stahlmann Räder szybko zdobywają uznanie wśród klientów i stają się naszym bestsellerem.

Styczeń 2008

Wszystkie felgi w jednym miejscu

Startujemy na rynku pod nazwą Global Traders. Od początku jesteśmy związani z branżą motoryzacyjną i stawiamy na handel detaliczny oraz hurtowy felgami do samochodów osobowych. Oferujemy też akcesoria do kół niezbędne przy ich wymianie i montażu. Jesteśmy firmą w 100% z polskim kapitałem. Nasza strategia zakłada stworzenie i promowanie własnych marek w kraju i za granicą. Lokalizacja w Kostrzynie nad Odrą ułatwia nam ekspansję na wymagający rynek niemiecki. Pierwszą rozpoznawalną marką staje się FELGEO - marka grupuje szeroki asortyment felg i akcesoriów do kół.

Zaufane Opinie IdoSell
4.80 / 5.00 1122 opinii
Zaufane Opinie IdoSell
2023-12-08
Wszystko wporządku, rzetelny sprzedawca
2023-11-24
SOLIDNY DOSTAWCA-WSZYSTKO B.SZYBKO I SPRAWNIE. POLECAM
pixelpixelpixelpixel