×
×

Urządzenia diagnostyczne TPMS

Ilość produktów: 7

By zadbać o bezpieczeństwo własne i najbliższych podczas jazdy autem, warto zainwestować w profesjonalny TPMS sensor. Zadaniem tego urządzenia diagnostycznego TPMS jest monitorowanie ciśnienia w oponach samochodu. To bardzo ważne. Kierowca, który w porę otrzymuje informację o spadku ciśnienia, może zapobiec przebiciu opony. Jest też w stanie uniknąć sytuacji, w której koło traci przyczepność, a to nie pozostaje bez znaczenia.

  Urządzenia diagnostyczne TPMS ? specyfikacja

  Urządzenia diagnostyczne TPMS, czyli systemy monitorowania ciśnienia w oponach, są bardzo popularne wśród kierowców zarówno aut osobowych, jak i aut ciężarowych. Dzięki nim ? w prosty sposób ? można sprawdzić ciśnienie we wszystkich oponach. Poza tym dobry czujnik TPMS, dzięki równomiernemu zużyciu bieżnika, pozwala również przedłużyć żywotność opon.

  Czy wiesz, że systemy TPMS mogą być montowane w samochodach albo na etapie produkcji, albo po? Możesz je dokupić i zamontować samodzielnie. Czujniki TPMS umieszcza się w oponach lub wewnątrz kół. Z odbiornikiem ? umieszczonym w aucie ? łączą się bezprzewodowo. Dzięki temu kierowca ma dostęp do wszelkich informacji. To z kolei ma bardzo duże znaczenie dla bezpieczeństwa podczas jazdy.

  Dlaczego programator ciśnienia w oponach jest tak ważny?

  Opony samochodowe są kluczowym elementem pojazdu. Ich stan wpływa bezpośrednio na bezpieczeństwo jazdy. Niedobór ciśnienia może być bardzo niebezpieczny. Zdarza się nawet, że prowadzi do niepotrzebnych wypadków. Dlatego tak ważne są odpowiednio skalibrowane czujniki ciśnienia powietrza, a także programator czujników TPMS, który pozwala utrzymać optymalny poziom ciśnienia w oponach.

  Urządzenia diagnostyczne TPMS służą do monitorowania ciśnienia w oponach samochodów osobowych, dostawczych i ciężarowych. Warto jednak pamiętać o tym, że TPMS sensor musi być sprawny! Tylko wtedy będzie działał prawidłowo. Z tego względu należy regularnie go kontrolować i wymieniać. Zwłaszcza jeśli okaże się to konieczne.

  Sprawdź również:

  Zaufane Opinie IdoSell
  4.81 / 5.00 1282 opinii
  Zaufane Opinie IdoSell
  2024-05-28
  Szybki proces realizacji zamówień, dobry wybór felg. Infolinia również sprawna oraz zwarta :) nie ma się do czego doczepić.
  2024-05-23
  Szybko i bez problemów. Polecam
  pixelpixelpixelpixel